Vec e jona
Emiriana e Durrësit gostit me 360 MLN Shpëtim Varakun e betonit
Emiriana Sako edhe një herë tjetër është personazh i rubrikës sonë të tenderave të dyshimtë. Ndonëse një farë kohe ndejti disi në qetësi, Sako duket se ka filluar përsëri të “hedhë valle” me paratë e qytetarëve durrsakë. Në rastin e...
Lindita e Kuvendit bën rrush e kumbulla 121 milionë, fiton firma që dha më shumë
Lindita Nikolla, kryetarja aktuale e Kuvendit të Shqipërisë, ka realizuar një tender të dyshimtë nëpërmjet institucionit që ajo drejton. Bëhet fjalë për një tender ku fituese është shpallur kompania që ka dhënë ofertën më të lartë. Më konkretisht procedura mban...
“Plas” nafta në Lezhë, Pjerini harxhon 700 milionë pa garë
Pjerin Ndreu i Bashkisë Lezhë, sigurisht që nuk kishte si të qëndronte pas “shokëve” për abuzimet me tenderat. Kryetari në fjalë rezulton të ketë bërë rrush e kumbulla plot 700 milionë lekë të vjetra me TVSH për të blerë karburant....
Shkon të blejë telefon tek dyqani “ONE„ por ngel pa fjalë nga ajo çfarë pa
Një qytetar nga Shkodra ka mbetur pa fjalë pasi ka hyrë në një dyqan të kompanisë telefonike “ONE” në këtë qytet. Ai ishte duke parë për të blerë një telefon nga ato që shiten brenda dyqanit kur befas është përballur...
“Muli” i Gjirokastrës i jep “GEGËS” 270 MLN pa garë, 100% sa fondi limit
Flamur Golemi, i njohur ndryshe si “Muli” i Gjirokastrës, ka organizuar një tender të denjë për SPAK. Procedura që do shikoni në vijim, është nga ato që të “paketojnë” me pranga dhe të bëjnë gati direkt për në qeli. Zotëria...
Festimja e Bulqizës “mjeshtëron” vjedhjet, jep 65 milionë pa garë
Kryetarja aktuale e Bashkisë Bulqizë, Festime Mjeshtri, duket se ka mjeshtëruar mirë aftësinë për të vjedhur paratë e qytetarëve të Bulqizës. Dhe këtë natyrisht nuk mund ta bënte ndryshe veçse nëpërmjet tenderave. Figuron se zonja në fjalë ka organizuar një...
Financoi pagat e opozitës, Rilindja kompenson me 1 MILIARD Lekë oligarkun Janis Karathanos
A e dinit se momentalisht Janis Karathano është “kumbari” numër 1 i Foltores?! Oligarku i shëndetësisë ka fituar miliarda lekë me tenderat e shëndetësisë falë ministrave rilindas ndër vite të cilët kanë shërbyer si sekserë të ndarjes së parave të...
Ofruan shifrën më të lartë, Dallëndyshe Bici i fal 500 MLN Yzedin Bozhajt me shokë
Dallëndyshe Bici duket se së fundmi ka filuar të merret edhe me tendera. Përtej skandaleve pa fund që shoqërojnë Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, tashmë i janë shtuar edhe skandalet e tenderave abuzivë. Rezulton se Dallëndyshja ka shpallur fitues për 500...
Eltar Deda i ALBPETROL jep 2.4 miliardë pa garë në tenderin “që mban erë”
Ish-deputeti socialist Eltar Deda është aktualisht administratori i shoqërisë shtetërore ALBPETROL SH.A. Duke qenë në këtë pozicion, nuk e ka aspak të vështirë të shpërdorojë fondet e shtetit nëpërmjet kryerjes së tenderave të dyshimtë. Në rastin që do t’ju paraqesim...
Turistja angleze shkon për plazh në Durrës, i riu i afrohet dhe i nxjerr organin gjenital  
Ndonëse propaganda e rilindjes nuk lë media britanike dhe europiane pa blerë  me para që kushedi se nga e kanë origjinën, përsëri realiteti i turizmit në Shqipëri është mjaft larg asaj që paraqitet në artikujt e sponsorizuar. [video width="724" height="1280"...
7 firma ofruan më pak, Josif Gorrea i Divjakës shpërdoron 940 MLN
Bashkia Divjakë hyn në ato bashki që nuk para bën tendera të mëdha, ama kur i bën, i luan “fenë”. Rezulton se kryetari i saj, Josif Gorrea, ka shpërdoruar plot 940 milionë lekë të vjetra me TVSH në një tender,...
Goni i Spitalit Elbasan gostit Hamz Islamaj me 413 milionë
Drejtori i Spitalit Elbasan, Agron Gaxho, duket se nuk ka asnjë pengesë nga autoritetet ligj zbatuese për të vazhduar i qetë rrugëtimin e tij drejt shpërdorimit të fondeve publike. Në rastin e sotëm do të shikojmë që institucioni i drejtuar...
Pasi ngeli pa tëmth, Veliaj mashtron dhe për ditën e Bajramit
Erion Veiaj nuk i lë mashtrimet as për ditën e Bajramit. Në një dalje bajate propagandistike tek një qendër sociale në Tiranë, ai vërtetoi edhe një herë se gjithçka që bën e ka thjesht për shfaqje e propagandë. Kryetarin pa...
Lali “Tëmthi” i jep 105 milionë Dacit për të blerë mish për luanin
Erion Veliaj apo i njohur së fundmi në popull me nofkën Lali “Tëmthi”, vazhdon pa asnjë shqetësim nëpërmjet institucioneve në varësi të tij, që të organizoje tendera të dyshimtë ku vjedhjet janë pa limit. Në rastin konkret Veliaj nëpërmjet Agjencisë...
Polici i AMP Shkodër dhunon komshiun e moshuar për pronën
Një qytetar i moshuar nga Shkodra ka denoncuar pranë redaksisë sonë një akt dhune nga një efektiv i Agjencisë së Mbikqyrjes Policore në Shkodër. I moshuari 73-vjeçar ka shpjeguar pranë redaksisë së Joq të gjithë kalvarin e vuajtjeve të tij...
Lali “Tëmthi„ i lë punëtorët e tij të mbyten në pluhur
Një video skandaloze ka mbërritur ditën e sotme në redaksinë e Joq Albania ku dallohen kushtet çnjerëzore në të cilët punojnë punëtorët e Bashkisë Tiranë. Mësohet se një kamion kishte hedhur inerte në rrugë dhe punëtorët e bashkisë kishin shkuar...
Pa ngrohur akoma karrigen, Alma CANI i jep “O.E.S DISTRIMED” 2 MLN euro pa garë
Alma Cani është prej pak ditësh drejtuesja e re e QSUT. E megjithatë pa e ngrohur akoma mirë karrigen, rezulton se ka dhënë një tender të dyshimtë dhe pa garë tek një nga piranjat më të mëdha të fondeve të...
Rakip Suli vazhdon vjedhjet, 140 MLN për mish e vezë atij që dha më shumë
Rakipi i Kamzës vazhdon përsëri të vjedhë me lopatë. Tashmë nuk bëhet fjalë për ndonjë punë ndërtimore por për ushqime. Rakip Suli do të harxhojë plot 140 milionë lekë të vjetra me TVSH për të blerë mish dhe vezë. Jo...
Tiku i Skraparit shpërdoron 300 MLN në tenderin ku 6 firma ofruan më pak
Bashkia Skrapar mund të quhet një bashki e vogl megjithatë kryetari i saj Adriatik Mema duket se nuk i humbet rastet për të përfituar një dorë të mirë lekësh. Këtë fare mirë mund ta bëjë duke organizuar tendera të dyshimtë...
Veliaj i jep 150 MLN pa garë “ITE GROUP” të Sokol Zotkaj
Erion Veliaj jo vetëm që nuk ka përfunduar ende pas hekurave ashtu si shumë nga drejtorët e tij, por vazhdon përsëri të japë i qetë tendera të dyshimtë. Bëhet fjalë për një procedurë që mban numrin e referencës REF-96023-02-21-2024 dhe...
Vodafone & One na vjedhin përditë, hajduti me çizme Denar Biba fle gjumë më keq se Basha
Denar Biba, pavarësisht se mbiemrin e ka të ngjashëm me “gocën” e patës, nuk ka asnjë lidhje me zogun në fjalë. Ndoshta me ndonjë zog të ndonjë lloji tjetër dhe mund të ketë, por kjo duhet verifikuar. Gjithsesi Biba në...
Qytetari kap “mat” Blendi Gonxhen, tregon se si i shpërdoron fondet e ministrisë
Një qytetar që ka dashur të qëndrojë anonim, ka dërguar një mesazh denoncues pranë redaksisë sonë. Ai shprehet se ka arritur të gjejë se si i shpërdoron fondet Ministria e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit. Kjo e fundit prej pak kohësh...
“Rithemelimi” kursen Klodian Allajbeun, nuk kërkon hetim për Laboratorët dhe Dializën
Klodian Allajbeu duket se çuditërisht është kursyer nga “Rithemelimi” i partisë Demokratike pasi dy koncesione të fituara prej tij në një vlerë prej rreth 28 milionë euro, janë hequr nga objekti i hetimit të Komisionit hetimor të Kuvendit në shëndetësi....
AKSHI i jep 6 milionë euro Ermal Beqirit të SOFT & SOLUTION
Mirlinda Karçanaj vazhdon e qetë aktivitetin e saj të shpërndarjes së parave të shqiptarëve në xhepat e oligarkëve. Prej kohësh institucioni që ajo drejton është bërë i famshëm për organizimin e tenderave të dyshimtë të cilët janë të denjë për...
Për sa milionë euro u shit “Rithemelimi” tek Klodian Allajbeu?
Klodian Allajbeu duket se çuditërisht është kursyer nga “Rithemelimi” i partisë Demokratike pasi dy koncesione të fituara prej tij në një vlerë prej rreth 28 milionë euro, janë hequr nga objekti i hetimit të Komisionit hetimor të Kuvendit në shëndetësi....
200 MLN pa garë për rezonancën, Spitali Elbasan “i luan fenë” tenderit
Spitali Elbasan nën drejtimin e Agron GAXHO, vazhdon të vjedhë pa kriter. Ky spital është denoncuar shpesh në lidhje me tenderat e dyshimtë që ka bërë gjatë viteve e megjithatë askush nuk duket se e ka vrarë mendjen për të...
“Çmendet” psikiatria e Vlorës, tender 500 milionë për të ruajtur pacientët
Në këtë kohë të çmendur që po jetojmë të gjithë, sigurisht që nuk mund të ndodhte që edhe me tenderat të bëhej e njëjta gjë. Natyrisht nuk kishte si të mos ndodhte kjo as në Spitalin Psikiatrik “Ali Mihali” Vlorë....
Zgjedhjet mbaruan, asnjë politikan nuk shtron më iftar
Vjet me rastin e zgjedhjeve lokale, nuk ngeli politikan pa shtruar pothuajse përditë iftar për besimtarët myslimanë. Madje fotot e postuara nga politikanët për këtë rast, u bënë aq bajate sa përfunduan deri ne banalitet. Rrjetet sociale u bombarduan nga...
Mirlinda e AKSHIT vazhdon vjedhjet “me lopatë”, 450 MLN për Gentjan Likaj
Mirlinda Karçanaj duket se është harruar nga SPAK dhe për rrjedhojë vazhdon e qetë dhe e pa shqetësuar të organizojë vjedhje të hapura të parave publike nëpërmjet tenderave të organizuara nga institucioni që ajo drejton. Kështu, rezulton se AKSHI ka...
Investigimi i JOQ në 2022 zbuloi vjedhjet galopante të Evis Qethësit dhe zarit të tij Begajt
Që në vitin 2022, JOQ Albania ka investiguar vjedhjet galopante që Berberi kryente me zarin e tij Valter Begajn në kurriz të popullit. Pas disa vitesh rrjepje të fondeve publike e taksave të popullit dyshja janë vënë në pranga. Cili...
Elton Arbana shpërdoron 650 MLN, ia jep firmës me ofertën më të lartë
Bashkia Shijak mund të duket në pamje të parë si një bashki e vogël e pa shumë para, por në fakt “pas kuintave” i bën gjëmën parave publike. Kryetari i saj, Elton Arbana, rezulton se ka shpërdoruar plot 650 milionë...
Fisnik Qosja i jep 440 MLN firmës me ofertën më të lartë
Kryetari i Bashkisë Kavajë, në vend që të punojë sa më shumë për të përmirësuar jetesën e qytetarëve të Kavajës, e ka mendjen të vjedhë me lopatë. Madje vjedhjet e tij bëhen aq hapur sa as që e merr mundimin...
Hajdari i Kuçovës i jep 110 MLN për dekor firmës me ofertën më të lartë
Kreshnik  Hajdari, kryetari aktual i Bashkisë Kuçovë, ka organizuar një tjetër tender të dyshimtë. Kësaj radhe marifeti është gjetur tek dekori i qytetit ku me një të rënë të lapsit janë harxhuar mbi 110 milionë lekë të vjetra me TVSH....
Rruga e ‘pushtuar’ nga balta! Qytetari nga Rrogozhina: Nuk kemi si të shkojmë në shtëpi
Edhe pse në vitin 2024, infrastruktura vijon të mbetet problemi kryesor i shqiptarëve anë e mbanë vendit. Së fundmi një qytetar, banues në fshati Lekaj të bashkisë Rrogozhinë denoncon pranë redaksisë së JOQ Albania situatën shqetësuese. Rruga që e çon...
Pas publikimit në ‘KAPE’, gjendet “Range Roveri” i humbur në Tiranë
Para 3 ditësh pranë “Kape.net” u denoncua rasti i vjedhjes së një makinë te tipit ”Range Rover” në zonën e njohur si “Vorri Bomit” në Tiranë. Ngjarja ndodhi rreth herët në mëngjes dhe pronarët thanë se dy djem janë larguar...
“Ngjallet” Vilma Nushi, kap 105 MLN me ofertën më të lartë
Vilma Nushi pasi priti e priti mirë e mirë duket se ka filluar të zgjohet nga gjumi dhe të fitojë përsëri tendera të dyhsimtë. Në rastin më të fundit, nëpërmjet kompanisë që dikur ka qenë pronare dhe sot drejtohet me...
Pasi miratoi bastet që do shkatërrojnë familjet, Rama pozon me priftin
Bastet u rikthyen përsëri në Shqipëri pas kalimit të votimit në Kuvend pak ditë më parë. Ndonëse është shtuar nga pas fjala “online” ku gjoja pretendohet se nuk do të jetë më situata e mëparshme, në thelb do të jetë...
Veliaj nuk kursen as ushqimin e fëmijëve, shpërdoron 900 milionë
Që Erion Veliaj është i paskrupullt këtë nuk e vë njeri në dyshim. Por që të shkonte deri aty sa të vidhte edhe me paratë e ushqimit të fëmijëve të çerdheve e kopshteve, vështire se mund të mendohej. Por ja...
Vjedhje spektakolare/ Universiteti Elbasan i jep 8 miliardë hajdutit
Universiteti Aleksandër Xhuvani Elbasan i ka dhënë plot 8 miliardë lekë të vjetra me TVSH një hajduti. Kjo është realizuar nëpërmjet një tenderi shumë të dyshimtë që mban numrin e referencës REF-92089-12-26-2023 dhe ka si objekt “Ndërtim i godinës së...
Kthehen pas paratë e dhuruara për TV Atdheu
Është ky mesazhi nga GoFundMe që i ka mbërritur në telefon sot të gjithëve atyre që vendosën të kontribuuonin për krijimin e TV Atdheut. Mbi 3000£ ishte shuma e mbledhur nga qytetarët për krijimin e TVA. Do u kthehen kontributet...
“Kanë shpërthyer ujërat e zeza në një pallat në Fresk, ka infeksione dhe korrent”
Problematikat në kryeqytet janë të shumta dhe raportohen çdo ditë. Së fundmi, nnjë qytetar i Freskut denoncon pranë JOQ Albania se prej 4 ditësh në hyrjen e pallatit të tij, janë bllokuar tualetet e katit të parë. Kjo gjendje ka...
Loina Prifti e IDENTITEK i jep tender pa garë djalit të Aleksandër Meksit
IdentiTek është kompania që aktualisht merret me prodhimin dhe shpërndarjen e letërnjoftimit elektronik dhe pasaportës biometrike për shtetasit shqiptarë. Statusi i saj është shoqëri aksionere dhe është në varësi të qeverisë. Aktualisht administrohet nga Loina Prifti të cilës jo pak...
Hajdutët e AKSHIT i japin 2.4 miliardë hajdutëve të Vodafone
Hajdutët e AKSHIT më në krye “shefen e madhe” Mirlinda Karçanaj, i kanë dhuruar plot 2.4 miliardë lekë hajdutëve të Vodafone në një tender tepër abuziv. Ironia është e bukur pasi paratë që AKSHI u vjedh shqiptarëve ia jep ca...
“Shtylla e tensionit në Pogradec ka një vit e thyer, mbahet vetëm nga telat e energjisë”
Një shtyllë tensioni është rrëzuar në fshatin Gështenjas të Pogradecit duke u kthyer në rrezik potencial për sigurine e banorëve. Një elektricist nga Pogradeci ka denoncuar për JOQ Albania se shtylla e tensionit ka një vit që është e përthyer...
Enea Karakaçi i OSHEE gostit motrën e Vilma Nushit me 600 milionë
Vilma Nushi nuk ndalet. Edhe pse duket sikur për një periudhë kohe ndejti në heshtje duke mos marrë shumë tendera si më parë, tashmë ajo është rikthyer përsëri fuqishëm. Nëpërmjet kompanisë që me letra figuron në emër të motrës dhe...
Arben Gjata shpërdoron 800 MLN në tender, edhe pse 11 firma ofruan më pak
Arben Gjata është mjeku i cili doli para kamerave pasi operoi Edi Ramën nga apandesiti. Por përveç kësaj duket se merret edhe me tendera. Dhe jo tendera dosido, por tendera në vlera të frikshme. Duke qenë rektor i Universitetit të...
Nuk ndalet Nikolin Jaka, merr 1 milion euro nga Veliaj
Nikolin Jaka duket se i është rikthyer fuqishëm tenderave në vlera të larta. Pas një periudhe relativisht të qetë ku ai thuajse humbi, tashmë nuk lë më t’i shpëtojë asnjë tender. Nëse vetëm pak kohë më parë ai mori rreth...
“Plas mishi sheshit” në Librazhd, fituesi i tenderit ofron sa 100% e fondit limit
Çdo ditë e më tepër vazhdojnë të organizohen tendera të dyshimtë me paratë e popullit. Vjedhjet janë të panumërta dhe nga të gjitha fushat. Por kur shikon se vjedhjet bëhen edhe tek ushqimet, të vjen për të vënë duart në...
Karakaçi i OSHEE gostit Grigor Jotin me 450 milionë të tjera
Enea Karakaçi, administratori aktual i OSHEE, ka gostitur me plot 450 milionë lekë të tjera Grigor Jotin e INFOSOFT. Kohët e fundit institucionet në varësi të Belinda ballukut kanë shpërdoruar miliarda lekë në tendera tepër të dyshimtë, por për çudi...
Ligji i Basteve të Ramës/ Fillon aktivizimi i elementëve kriminalë nëpër lagje
Diskutimi për projektligjin e basteve online i shtuar së fundmi nëpër kanale mediatike të sponsorizuara nga Rilindja, ka filluar të aktivizojë elementët kriminalë nëpër lagjet e Shqipërisë. Individë me të shkuar të dyshimtë kanë filluar të investojnë që tani në...
Shefi i policisë Shkëlzen Metushi bashkëpunëtor me krimin, hoqi kamerat para vrasjes
Krimi bashkëpunon me policinë! Çfarë duhet thënë më shumë se kaq që të marrësh plaçkat kryesore me shpejtësi, të mbushësh valixhen e të ikësh me vrap nga të të hanë këmbët? Është e pabesueshme, por në vitin 2024 duket se...
Qytetari nga Vlora për djegien e plehrave: Shtëpitë mund të marrin flakë, tymi na pushtoi
Një qytetar i bashkisë së Vlorës ka denoncuar situatën problematike me plehrat, duke ironizuar se falë “inceneratorëve”, ato përpunohen në mënyrën e duhur. Teksa na dërgon pamjet e djegies së plehrave, ai thekson se po rrezikohen banesat që ndodhen afër....
EUROSTAT përmbys propagandën e Ramës, turistët e BE nuk na preferojnë
Sipas statistikave të EUROSTAT, Zyrës së Statistikave të Bashkimit Europian, turistët e Bashkimit Europian që në fakt janë edhe më të pasurit dhe ata që harxhojnë më shumë, nuk na kanë në vendet e parë të preferencave të tyre të...
Ofroi shifrën më të lartë, spitali “Shefqet Ndroqi” i jep 800 MLN Shaqir Alcanit
Qendra Spitalore Rajonale e Tiranës “Shefqet Ndroqi” është implikuar në një tender tepër të dyshimtë për blerjen e druve për ngrohje. Ky institucion i drejtuar nga Silvana BALA, i ka dhënë plot 800 milionë lekë të vjetra me TVSH Shaqir...
Dalipi i OSSH nuk njeh limit, i jep 700 MLN oligarkut me Maybach
Blendian Dalipi po rezulton së fundmi si një ndër shpërndarësit më të mirë të parave të shqiptarëve drejt duarve të oligarkëve. Tenderat e organizuara prej tij janë thuajse të përditshme dhe duket se nuk po u del kurrë fundi. Janë...
Skandal në ambasadën shqiptare në Bruksel, 44-vjeçari: Ma shënuan ditëlindjen ‘janar 2024’
Një qytetar ka denoncuar për JOQ Albania se teksa është paraqitur për çështje procedurash në ambasadën shqiptare në Bruksel është ndeshur me një shërbim skandaloz. 44-vjeçari denoncon pranë reaksisë sonë gafën që kanë bërë punonjësit e ambasadës shqiptare, duke i...
Skandali, Kisha Katolike lejon “Djallin” të mbajë fjalim brenda saj
Një skandal i vërtetë ka ndodhur ditën e sotme në mjediset e Katedrales së Shën Palit në Tiranë. Arqipeshkvi Metropolit Tiranë-Durrës, Arjan Dodaj, lejoi Erion Veliaj të mbajë një fjalim në kishë, madje duke i kthyer kurrizin altarit. Ky veprim...
Nikolin Jaka “gllabëron” 140 MLN nga Spitali Psikiatrik Vlorë
Nikolin Jaka vazhdon të mbetete ndër oligarkët e preferuar të qeverisjes ngjyrë rozë. Prej vitesh ai ka gllabëruar miliona e miliarda lekë si për furnizim me ushqime ashtu edhe për lavanderi në institucionet shtetërore, kryesisht spitale apo burgje. Në rastin...
Jorgo i Himarës jep 400 milionë në tenderin e dyshimtë
Jorgo Goro, kryetari i Bashkisë Himarë, vazhdon i qetë të organizojë njëri pas tjetrit tendera të dyshimtë. Duket se kryetar Jorgo nuk shqetësohet aspak nga SPAK dhe vazhdon pa probleme të shpërndajë taksat e qytetarëve të Himarës drejt e në...
Inceneratori i Tiranës merr 2.1 milionë euro në janar, mes paguesëve edhe Gjykata e Lartë
Inceneratori i Tiranës, edhe pse nuk ekziston, vijon të gllabërojë mijëra euro nga buxheti i shtetit. Sipas të dhënave të bëra publike në “Open Data Albania” në të cilën pasqyrohen transaksionet ditore të thesarit nga Ministria e Financave, rezulton se...
Ofroi 600 lekë më pak se fondi limit, Kumbaro i jep NAZERIT 1 milion euro
Mirela Kumbaro, ministrja aktuale e Turizmit dhe Mjedisit, në vend që të fillojë punën për përmirësimin e kushteve skandaloze të turizmit për sezonin e ri, e ka mendjen se si të shpërdorojë taksat e taksapaguesëve shqiptarë. Kumbaro rezulton ta ketë...
“Gjimnazi në Bubq pa ngrohje, tavani i shembur edhe pse ka 2 vite që është ndërtuar”
Gjendja e mjerueshme e shkollave të Shqipërisë del zbuluar në këto ditë të acarta dimri. Një qytetar shkruan për JOQ Albania se shkolla e mesme e bashkuar ‘Selman Daci në Bubq zhvillon mësimin pa ngrohje në këto ditë me temperatura...
Alma e Përmetit “gostit” Beharin e BOLV OIL me 130 MLN pa garë
Alma Hoxha është aktualisht kryetarja e Bashkisë Përmet. Në vend që ta ketë mendjen tek qytetarët e saj dhe të gjejë mënyra për të rritur sa më shumë mirëqenien e tyre, kryetare Alma duket se i është futur qokave. Në...
Lali Leku harxhon 400 milionë për të vrarë miza
Erion Veliaj, që për çudi ende nuk është arrestuar nga SPAK për 1001 të zeza që ka bërë me paratë e taksapaguesëve, vazhdon përsëri të bëjë rrush e kumbulla lekët e “tironsave”. Në një procedurë tepër të dyshimtë Veliaj ka...
Iu shemb skela e kullës mbi dy të pafajshëm/ Me sa mijë € e ka blerë shtetin oligarku Mand Lilo?!
Pak ditë më parë, dy kalimtarë, një i moshuar dhe një zonjë u plagosën rëndë pasi një skelë u shkëput nga kantieri i një kulle në bulervardin "Gjergj Fishta" dhe i zuri poshtë. Disa burime për JOQ sqaruan se i...
Armela Krasniqi gostit INFOSOFTIN e Grigor Jotit me 370 milionë
Autoriteti i Mediave Audiovizive, shkurt AMA, ka zhvilluar përsëri një tjetër tender të dyshimtë. E drejtuar nga Armela Krasniqi, ky institucion ka dhënë plot 370 milionë lekë të vjetra me TVSH për kompaninë e themeluar nga Grigor Joti, INFOSOFT SYSTEMS....
Makina e Prokurorisë së Tiranës pengon invalidin të kalojë te vizat e bardha
Jetojmë në një vend çudirash ku ata që duhet të zbatojnë ligjin dhe të vënë para përgjegjësisë ligjore ata që e shkelin, në fakt janë vetë ata që e shkelin ligjin e gjorë me të dyja këmbët. Në rastin konkret...
4000€ mori Allajbeu për të operuar Iridën me kancer! Kasapët e Amerikanit i morën paratë dhe jetën!
E sëmurë me tumor në mitër, mjekët kasapë të Amerikan 2 ishin në dijeni dhe gjithsesi pranuan ta operonin për heqje dhjami 28-vjeçaren Irida Hasalla e cila vdiq pasi e futën nën thikë. Është kjo përmbledhja tragjike e mjekësisë shqiptare...
Armando Subashi jep 1.1 miliardë pa garë për karburant tek AGA-1  
Natyrisht as Bashkia Fier nuk mund të qëndronte pas bashkive të tjera simotra të vendit që objektiv kryesor kanë të mendojnë se si të harxhojnë e të vjedhin sa më shumë nga paratë e qytetarëve të tyre. E drejtuar nga...
Peleshi nuk ndal vjedhjet në Kuçovë, 2.7 miliardë për firmën “LLAZO”
Niko Peleshi më shumë se i dëgjuar për punën e tij në drejtim të përmirësimit të situatës së ushtrisë shqiptare, i ka dalë emri për abuzimet e frikshme në vlera miliardash. Natyrisht këto i realizon nëpërmjet tenderave tepër të dyshimtë...
Dy firma ofruan më pak, Rakip Suli shpall fituese Vilma Nushin
Rakip Suli është një ndër kryetarët më besnikë të partisë ngjyrë mavi dhe si i tillë vazhdon plot “pasion” artin e vjedhjes së fondeve publike. Duke qenë se ka në dorë çelësat e thesit me lekë, Rakip Suli vazhdon i...
Ofroi vlerën më të lartë, Paqsor Buzi “kullufit” 1.1 miliardë të tjera
“Kuçedra” i tenderave dhe “Goxilla” i shpërdorimit takohen bashkë, vjedhin 1.1 miliardë të tjera. Bëhet fjalë për “kuçedrën” e tenderave Paqsor Buzi që nuk ka lënë milliarda pa “kullufitur” dhe “goxillën” e shpërdorimit të tenderave, Blendian Dalipi i OSSH. Shpesh...
I dënuari në burgun e Reçit tregon “armatimet” që ka në dhomë: I mbaj për sigurinë time, këtu janë të korruptuar!
Pas skandalit të armëve të futura në burgun e Peqinit, një zbulim i ngjashëm shfaqet tani në burgun e Reçit në Shkodër. Një i ri, identifikuar si Dur Ndou, në një video të dërguar tek JOQ Albania, tregon armët që...
Banorët me 1200€ rregullojnë vetë tubat e ujit: Për bashkinë kemi marrë fund!
Banorët e fshatit Katundi i Ri në Durrës kanë ndërmarrë iniciativën për të rregulluar vetë tubat e ujit duke kontribuar financiarisht me 1200 euro. Në kushtet ku kanalizimet ishin bllokuar dhe bashkia si gjithnjë fle gjumë, banorëve iu lindi nevoja...
Veliaj i jep 80 MLN për website ekspertit që nxorri të pafajshëm Ilir Metën
Erion Veliaj ka vazhduar përsëri të shpërdorojë paratë e taksapaguesëve të Tiranës duke organizuar tendera të dyshimtë e abuzivë në kurriz të popullit. Tashmë radhën për të ndarë milionat me të, e ka eksperti që ndihmoi Ilir Metën të shpallej...
Skandal/ Djurovic i ONE i shet numrat e shqiptarëve Lorent Gordit të IQOS
Përpos pangopshmërisë me abuzime, zhvatje e mashtrime që aplikon me anë të ofertave të rreme, kontratave e pagesave, së fundmi ONE ka nisur të aplikojë një metodë të re si të bëjë para me të dhënat e shqiptarëve, duke shitur...
Të gjithë bashkë ia dolëm! Eriku del me sukses nga operacioni i vështirë
Kur bëhemi të gjithë bashkë bëjmë gjëra të mëdha! Pak orë më parë publikuam lajmin dhe thirrjen për ndihmë të familjarëve të Erikut, i cili ishte aksidentuar me frezë teksa babai i tij po punonte tokën. Së fundmi jemi njoftuar...
23 vjet kryetar i Maliqit, Gëzim Topçiu i fut dhe 2 miliardë në xhep
Gëzim Topçiu, apo Xumi siç e thërresin tironsit, ka 23 vjet që mbush barkun, gojën, duart e këmbët me paratë e shqiptarëve të shkretë që banojnë në Maliq. Duke qenë në këtë detyrë për kaq shumë kohë, është lehtësisht e...
E goditi makina te vizat e bardha sapo doli nga puna, Merita nuk ia del
Për fat të keq e reja Merita Ferracaku nuk ia doli dot, pavarësisht ndihmës së gjithë shqiptarëve. Lajmin fatkeq e kanë konfirmuar koleget e saj mbrëmjen e sotme. Vetëm 5 ditë më parë u njoftuam nga miqtë e të afërmit...
Skela që u shemb nga kulla e oligarkut i they gruas kockat e fytyrës! I moshuari në luftë për jetën
Një ngjarje e rëndë që mund të përfundojë në tragjedi u shënua në kullën që po ndërton Armand Lilo tek “Ura e Nisharakut” ditën e djeshme. Skela e kullës ra nga lartësia mbi ky kalimtarë që po prisnin në vizat...
Rama i jep burrit të shoqes leje për kullë 28-katëshe tek Liqeni
Në këtë artikull do analizojmë të radhës prej 12 përbindëshave që do ndërtohen së shpejti nga oligarkët e kryeqytetit. “Leje Zhvillimi për objektin: “Strukturë shërbimi, hoteleri dhe banimi 2-8 kate dhe 28 kate mbi tokë, me 5 kate nëntokë”, me...
Majlinda Cara “vrasëse fëmijësh“, bie fasada e pallatit pas 6 muajsh
Një qytetar tepër i irrituar ka kontaktuar me redaksinë e Joq Albania duke denoncuar atë që duket si një skandal i vërtetë. Në qytezën e Milotit, Bashkia Kurbin, është shembur e gjithë fasada e një pallati duke rrezikuar jetën e...
Kunati i Bashës Erion Isufi me 5 apartamente tek kulla e oligarkut Bardhjus Bushaj
Pak ditë më parë JOQ Albania raportoi klientin e parë të Erion Veliajt në Bashkinë Tiranë që ka përmbysur Shkëlqim Fushën duke u bërë i përkëdheluri i kryetarit në grafikët e përfitimit të parave publike. Rezultoi se oligarku i kullës...
Spitali i Traumës i jep 1.1 milionë euro pa garë Gentian Krekës
Fakti që Ministrja e Shëndetësisë ndryshoi, nuk do të thotë aspak se vjedhjet kanë përfunduar. Përkundrazi, ato vazhdojnë më së miri, pa u penguar aspak. Në tenderin e sotshëm do të flasim për rastin e Spitalit Universitar të Traumës, i...
Vjedhja e radhës, Llatja i Elbasanit shpall fituese firmën me ofertën më të lartë
Gledian Llatja është aktualisht Kryetari i Bashkisë Elbasan. Siç merret me mend fare lehtë, duke qenë në këtë pozicion, atij i ka rënë “fati nga qielli”. Jo për të drejtuar me merak punët e qytetit, por përkundrazi. Për të bërë...
Nuk i pëlqejnë ambjentet ku rri, “Diti” i Postës harxhon 100 MLN për t’i ndryshuar
Ardit Demiri ashtu si dhe shumë kolegë të tij në administratën shtetërore vazhdon i qetë të mjelë “lopën” e parave publike të këtij vendi që quhet Shqipëri. Nën bekimin e Ramës, Ardit Demiri nuk lë rast tenderi pa kapur në...
“Di-Laj-Laj-Laj dhe padashur ti e ha”, punonjëset e ONE tallen me klientët
Të shumta kanë qenë denoncimet në lidhje me kompaninë telefonike “ONE” përsa i përket pakënaqësisë së klientëve ndaj shërbimit që kjo kompani u ka ofruar. Por duket se edhe vete punonjëset janë të ndërgjegjshme se kompania “ua fut” klientëve, sidomos...
Erion Veliaj blen 1 miliardë lekë presh dhe banane
U çmend miq, i iku truri. Ose siç thotë populli ynë i ditur e liridashës, i iku tepeleku i kokës. Për Lal Betonin e kemi fjalën. Atë tipin që nuk la para të pisët droge pa e pastruar në kullat...
Bardhjus Bushaj dhe Gjysho Merko, oligarkët e kullës tek liqeni kanë përfituar 56 Miliard Lekë
Janë përditësuar shifrat e frikshme të tenderimeve publike për kompanitë që kanë përfituar më shumë miliarda nga taksat e popullit gjatë vitit 2023 në bashkitë kryesore të vendit. Ajo që bie në sy nga grafikët është se klientët kryesorë të...
Blendian Dalipi vazhdon i qetë vjedhjen e radhës, 380 MLN pa garë
Blendian Dalipi duke parë që askush në SPAK nuk denjon as t’i hedhë ndonjë sy tenderave të panumërt abuzivë që ka bërë deri më sot, vazhdon i qetë e pa probleme të vjedhë sa të mundet fondet e buxhetit të...
Kullë tjetër 200 metra me bekimin e Veliajt! Ndërtues oligarku Besnik Bami dhe turku Çelik i BKT
“Leje Zhvillimi për objektin: “Godinë multifunksionale “Barcelona Tower”, me vendndodhje në Rrugën: “Ibrahim Rugova”, Bashkia Tiranë”, me subjekt zhvillues shoqërinë “Bami Holding” sh.p.k.”,-është njëra prej 12 lejeve për kulla në kryeqytet të miratuara nga Këshilli Kombëtar i Territorit për vitin...
EKSKLUZIVE/ AlbaWings në prag falimenti! Të akulumuara mbi 8 MLN € borxhe
AlbaWings, kompania e fluturimeve që po zhvat udhëtarët që u besojnë paratë e tyre ndodhet në prag falimenti. Asnjë nga udhëtarët të cilëve iu është anuluar udhëtimi nga kjo kompani nuk pritet t’i marrë  paratë e biletës mbrapsht. Burime konfidenciale...
“Krokodili” i spitaleve Ermal Rizaj, “kullufit” 800 MLN nga “Memoriali” i Fierit
Ermal Rizaj së bashku me Orjada Jaho, janë dy pronarët të paktën me letra të kompanisë farmaceutike O.E.S DISTRIMED. Në vetëm 4 vitet e fundit, këta dy personazhe me anë të kompanisë së tyre, kanë përfituar 3,728,326,696 lekë të reja...
Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, dyshohet për një viktimë
Mbrëmjen e së premtes në kryeqytet janë shënuar të shtëna me kallash. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur pranë zonës së Selitës në Tiranë, ku plumbat kanë pasur shënjestër një mjet të tipit Smart. Burime për JOQ Albania bëjnë se është...
Gledian Llatja i jep 150 MLN djalit të burgaxhiut të dënuar për korrupsion
Gledian Llatja nuk na zhgënjen as këtë herë të dashur miq. Kryetari i Bashkisë Elbasan ka përveshur mëngët mirë e mirë dhe përditë punon se si të vjedhë sa më shuma nga paratë e fondeve publike që në fakt duhet...
Përlotëse, burri godet gruan për ta ngushëlluar pas djegies së shtëpisë në Burrel
Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në Burrel pranë disa banesave dhe një karburanti. Pamjet që do të shikoni në këtë video të shkurtër, përmbledhin në pak sekonda një vrull emocionesh të forta të shkaktuara nga tragjedia...
Paqsor Buzi dhe Gjikuria bëhen bashkë, vjedhin 8 milionë euro
Paqsor Buzi është si ato krokodilët që rrinë një farë kohe të fshehur nën sipërfaqen e ujit dhe më pas sulmojnë prenë e tyre papritur duke e kullufitur. Në rastin e tij, Buzi nuk kullufit kafshë por paratë e taksapaguesëve...
Motori përplaset me Range-n e kuq, lum gjaku në rrugët e Fierit
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në Fier. Një automjet i kuq tip Range Rover është përplasur me një person që po lëvizte me motor. Nga dëshmitarët mësohet se aksidenti ka ndodhur në rrugën “Mujo Ulqinaku”. Bëhet...
Çerri me biçikletë del para makinave, rrezikon copëtimin në Tiranë
Video që do të shikoni më poshtë është filmuar ditën e sotme në Tiranë. Ajo tregon rrezikshmërinë e madhe që sjellin personat me biçikletë kur lëvizin në mënyrë të papërgjegjshme. Një i ri me biçikletë ka tentuar të kalojë në...
Arben Çela mbush gropat e Bulqizës me gurë! Festimja i jep miliona lekë të dibranëve
Banorët e fshatrave në Shqipëri e ndiejnë veten të lënë në harresë nga shteti... Dhe kanë plotësishr të drejtë pasi infrastruktura është një prej problemeve më madhore që kanë banorët por askush s'kujtohet për ta përpos kohës kur vijnë zgjedhjet....
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit