Sport
Nga porta në sulm, zgjidhen më të mirët e Serisë A
Serie A ka zgjedhur sot lojtarët më të mirë në secilin pozicion për sezonin 2021/22 i cili do të mbyllet këtë fundjavë. Milani dhe Interi ende janë në garë për titull, kur kanë mbetur vetëm një javë nga fundi i...
Erling Haland shpreh mirënjohjen ndaj Dordmundit, ble “Rolex-a” për gjithë pjestarët e klubit
Erling Haland ka mbyllur aventurën e tij te Borusia e Dordmundit dhe ka firmosur në Angli me Manchester Cityn. Duke nisur nga qershori i këtij viti, sulmuesi norvegjez do të vihet nën urdhërat e Pep Guardiolës. Mediat angleze raportojnë se...
E akuzojnë si “interist”, tifozët e Milanit të shqetësuar që ndaj Sasuolos arbitron Doveri
Ndeshjen më vendimtare për Milanin këtë sezon, atë kundër Sasuolos në transfertë të dielën do e arbitrojë Daniele Doveri. Ky i fundit njihet si një nga arbitrat më të mirë sot për sot në Serinë A, por ajo që shqetëson...
Njihuni me futbollisten më të bukur në botë
Futbolli i femrave sa vjen e po ndiqet më masivisht. Kjo edhe për faktin se te ky sport luajnë plot vajza të bukura dhe simpatike. Njëra prej tyre është Ana Maria Markovic, e cila luan te Grasshopper në Zvicër. Gazetat...
Barcelona cakton shifrën që do paguajë për Levandovskin
Bayerni ka hequr dorë nga ideja për ta mbajtur Robert Levandovskin në ekip edhe sezonin tjetër, pasi kështu do e humbisnin me paremetra zero. Në Mynih po mendojnë për një zgjidhje alternativë, por janë në pritje të ofertës së duhur...
Everton siguron qëndrimin në Premier League, tifozët pushtojnë fushën
Evertoni i Frenk Lampard ia doli të qëndrojë në Premier League. Skuadra angleze fitoi me përmbysje ndaj Kristal Palas, duke kthyer sfidën nga 0-2 në 3-2 dhe duke siguruar matematikisht mbijetesën. Me 39 pikë të grumbulluar, është e pamundur që...
Interi bën ndryshime të mëdha në fanellë për sezonin e ardhshëm
Interi shpreson ende për titullin kampion, pavarësisht se situata është në dorën e Milanit, me kuqezinjtë që duan vetëm një pikë për t'u shpallur kampionë. Kujtojmë që Interi ka ende një ndeshje për të luajtur përpara përfundimit të këtij sezoni,...
Ibrahimovicin nuk e mbajnë më gjunjët, merr vendimin e papritur
Kontrata e Zlatan Ibrahimovic me Milanin skadon në fund të sezonit dhe nuk dihet nëse do rinovohet përsëri. Nga klubi dhe vetë lojtari ende nuk është bërë asnjë njoftim nëse ai do të vijojë të jetë pjesë e klubit kuqezi...
Kombëtarja shqiptare gjen kundërshtar të ri, do zëvendësojë përballjen me Rusinë
Kombëtarja shqiptare zyrtarizon sot ndeshjen e radhës. Ekipi kuqezi i drejtuar nga Edoardo Reja do të luajë një miqësore me Estoninë. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me Federatën Estoneze që kjo ndeshje të luhet më 13 qershor 2022...
Mourinho nuk heq dorë, tenton sërish Granit Xhakën
E tentoi verën e shkuar, por akordi nuk u arrit dot. Gjithsesi, qershori po afron dhe Granit Xhaka vazhdon të mbetet objektivi kryesor i Romës për repartin e mesfushës, me trajnerin Jose Mourinho që shqiptarin e ka futbollist të preferuar....
Milani sërish në dorë të Doverit, Interin e gjykon Marko di Belo
Java e fundit e Serisë A do të vendosë edhe se kush do ta fitojë titullin kampion mes Milanit dhe Interit. Liga e Serisë A i ka bërë publik emrat e arbitrave që do të vendosin drejtësi në 10 duelet e...
Rrogat e futbollistëve në Amerikë, Shaqiri ia kalon Ibrahimovicit
Xherdan Shaqiri po kalon sezonin e tij të parë në MLS, te skuadra e Çikagos me të cilën ka nënshkruar vitin e shkuar. Situata nuk duket fort e mirë pas ekipi i Shaqirit gjendet në vendin e fundit në Konferencën...
Levandovski del hapur: Dua Barcelonën!
Robert levandovski po luan sezonin e tij të fundit te Bayerni i Mynihut. Kontrata i skadon vitin e ardhshëm, por polaku do largohet që në këtë merkato vere, pasi rinovimi nuk po vjen. Barcelona e pret dhe sulmuesi ka dalë...
Mourinho: Kam miq të rëndësishëm në Tiranë, shqiptarët duhet të jenë me ne
Finalja e 25 majit mes Romës dhe Feynordit po afron. Sfida do luhet në Tiranë në stadiumin "Air Albania" në orën 21:00. Pak ditë para kësaj ndeshje të rëndësishme, ka folur trajneri i Romës, Jose Murinho. Trajneri portugez është shprehur...
Lojtar dhe pronar, Messi mund të përfundojë te ekipi i David Beckham
Lionel Messi u transferua te PSG-ja verën e shkuar ku firmosi deri në vitin 2023. Pas kësaj aventure, ylli argjentinas pritet të lërë Europën për t’u transferuar në SHBA në “MLS League”, ku do t’i bashkohet Inter Miamit të zotëruar...
Baloteli nuk e ka humbur klasin, shënon eurogol nga goditja e dënimit
Mario Baloteli rikthehet protagonist, pavarërisht se shumë mendojnë se ai nuk ka çfarë i jep futbollit. Sulmuesi italian ka arritur të lërë përsëri gjurmë si në kohët e tij të arta. Në ndeshjen ku skuadra e tij Adana Demirspor është...
Sulmuesi i Sasuolos tremb Milanin: Jam tifoz i Interit, kuqezinjtë i mundim si në ndeshjen e parë
Milani është vetëm një pikë larg shpalljes kampion në Serinë A. Kuqezinjtë do luajnë të dielën ndaj Sasuolos në transfertë, ndërsa do i mjaftonte barazimi për të fituar titullin. Gjithsesi, Interi që është vetëm 2 pikë mbrapa, shpreson ende. Dhe...
Presidenti i UEFA-s zbulon mesazhet me Mourinhon: Aq shumë zemra nuk m’i kanë nisur as femrat
Duket se Jose Mourinho e ka marrë me qejf të madh finalen e 25 majit në Conference League, e cila do luhet në Tiranë. Roma e Mourinhos është finaliste dhe do përballet me Feynordin. Tekniku portugez është shfaqur i entuziasmuar...
“Paketë” e Juventusit, bardhezinjtë synojnë 3 goditje të mëdha në merkato
Juventusi po mendon për një mini-revolucion në këtë merkato vere që pritet të hapet në 1 qershor. Skuadra e drejtuar nga Masimiliano Allegri ka larguar nga ekipi Chiellinin dhe Dybalan, ndërsa po mendon të sjellë në skuadër 3 lojtarë të...
Marash Kumbulla italianëve: Kryeministri ynë dashuron Mourinhon
Në Tiranë, më 25 maj do të luhet finalja e Conference League, Roma-Feynord. Mbrojtësi shqiptar që aktivizohet te skuadra italiane e Romës, Marash Kumbulla, ka folur në një intervistë për “Corriere dello Sport”, lidhur me eventin prestigjoz që do zhvillohet në...
I bëri pis makinën, tifozi i Milanit “tërbon” Paolo Maldinin
Paolo Maldini është bërë protagonis i një ngjarje të shëmtuar para ndeshjes mes Milanit dhe Atalantës. Legjenda kuqezi nuk shfaqet shpesh i inatosur në publik, por kësaj here duket se e ka humbur durimin. Rasti i fundit ka shfaqur një...
Tragjike, boksieri bie pa ndienja në ring dhe ndërron jetë
Një tragjedi ka tronditur së fundmi botën e sportit. Boksieri turk, Musa Askan Yamak, ka humbur jetën pasi u rrëzua në ring gjatë një sfide të luajtur në fundjavë në Mynih. 36-vjeçari i cili ishte i pamposhtur në 75 ndeshje...
‘Roma Club Albania’ bën JEHONË në Itali
Faqja zyrtare e romanistëve, forzaroma.info i ka kushtuar një artikull organizimit të tifozëve shqiptarë të Romës nëpërmjet Klubit Zyrtar në Shqipëri të Tifozerisë: Roma Club Albania ARTIKULLI Tifozët shqiptarë të Romës do të mblidhen në Amfiteatrin e Liqenit Artificial të...
Maldini “përvesh mëngët”, Kristjan Asllani pranë firmës me Milanin
Mesfushori i kombëtares shqiptare, Kristjan Asllani është një nga talentët më të përfolur momentalisht në Serinë A. Paraqitjet e 20-vjeçarit me fanellën e Empolit, kanë tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të njohura europiane. Dy qytetet e Milanos, Interi dhe Milani...
I gjithë stadiumi në lot, momenti i lamtumirës së Paulo Dybalës
Përveç Giorgio Chiellinit, ndeshja e fundit me Juventusin në "Allianz Stadium" ka qenë edhe për Paulo Dybalën. Sulmuesi argjentinas do të largohet në fund të këtij sezoni nga bardhezinjtë duke i dhënë fund aventurës 7-vjeçare në këtë ekip. Për shumë...
Futbollisti anglez deklaron se është homoseksual: Dua të bëhem shembull për të tjerët
Sulmuesi i Blackpool, Jake Daniels është bërë lojtari i parë në Mbretërinë e Bashkuar që ka deklaruar se është homoseksual që nga Justin Fashanu në 1990. Daniels bëri debutimin e tij për klubin këtë muaj, por 17-vjeçari anglez thotë se...
17 vite te Juventusi, Giorgio Chiellini i jep lamtumirën bardhezinjve
Ndeshja e sotme ndaj Lazios ishte e fundit për Giorgio Chiellinin me fanellën e Juventusit. Mbrojtësi italian ka mbyllur sot karrierën e tij si futbollisti "Zonjës së Vjetër" duke i dhënë dhe lamtumirën tifozëve bardhezi. Chiellini ishte titullar në këtë...
Real Madridi “grurë’ me arbitrat, momenti kur Kasemiro godet me shpullë gjyqtarin
Real Madridi është akuzuar historikisht në Spanjë si një nga ekipet që favorizohet më së shumti nga arbitrat. Për ta përforcuar më shumë këtë thashethem, është publikuar në rrjetet sociale një video që tregon një episod të pazakontë. Në tunelin...
11 vite te Atletiko Madridi, Diego Simeone merr vendimin për të ardhmen
Plot 11 vite ka kaluar deri tani Diego Pablo Simeone te skuadra e Atletiko Madridit duke e shndërruar këtë klub në një nga më të fortët në botë. Së fundmi, tekniku 52-vjeçar ka qenë një emër i përfolur në merkato,...
Newcatle ngrin buzëqeshjen e tifozëve të Romës, gati të “rrëmbejë” Jose Mourinhon
Jose Mourinho po mbyll sezonin e tij të parë te skuadra e Romës dhe verdhekuqtë janë në garë për një trofe, pasi janë finalistë të Conference League që do luhet në 25 maj në Tiranë kundër Feynordit. Gjithsesi, ky mund...
Inzagi i bën presion Milanit: Unë di si fitohet titulli javën e fundit
Interi nuk është dorëzuar në garën për titull, teksa skuadra e tij fitoi mbrëmjen e djeshme 1-3 ndaj Kaljarit, duke lënë gjithçka të hapur për javën e fundit. Trajneri i zikaltërve, Simone Inzagi ka menduar ta kalojë presionin te ana...
Titulli vendoset javën e fundit, zbardhet axhenda e Interit dhe Milanit
Fitorja ndaj Atalantës ndezi shpresat e skuadrës dhe tifozëve të Milanit se mund të festonin që mbrëmë titullin, meqë në darkë luante Interi në fushën e Kaljarit dhe çdo rezultat përveç suksesit, mund t'u dhuronte trofeun. Megjithatë, Interi nuk ua...
Interi i ngrin buzëqeshjen Milanit, fiton ndaj Cagliarit dhe mban në presion kuqezinjtë
Interi duket se nuk ka ndërmend të dorëzohet në garën për titull. Zikaltërit nuk gabuan dhe sonte fituan 1-3 në transfertë ndaj Cagliarit, duke mbajtur në presion Milanin edhe në javën e fundit të mbetur në Serie A. Milan ka...
Milani vendos një dorë te titulli, kuqezinjtë ia dalin dhe ndaj Atalantës
Milani është vetëm një pikë larg titullit kampion. Gjithçka varet nga rezultati që do marrë Interi sonte ndaj Kaljarit, pasi nëse Interi humbet ose barazon, Milani shpallet zyrtarisht kampion që sonte. Kuqezinjtë e Piolit, fituan sot 2-0 ndaj Atalantës. Golat...
Gati “finalja” e sezonit për Milanin, Pioli hedh në fushë më të mirët
Milani luan në orën 18:00 ndeshjen ndoshta më vendimtare të këtij sezoni. Kuqezinjtë presin në shtëpi Atalantën, 2 javë nga fundi i kampionatit. Ekipit të Piolit i duhet fitorja dhe më pas do ishte vetëm 1 pikë larg fitimit zyrtarisht...
Surpriza e madhe, Messi mund të rikthehet te Barcelona!
Lionel Messi i habiti të gjithë merkaton e verës së shkuar, kur ndërpreu bashkëpunimin e tij me Barcelonën dhe u transferua te PSG-ja. Megjithatë, ky largim mund të zgjasë vetëm një vit. Kjo pasi argjentinasi është përfolur në ditët e...
Perisic në super formë, Juventusi tenton t’ia “rrëmbejë” Interit
Pavarësisht 33 viteve që mban mbi supe, Ivan Perisic është një nga lojtarët më në formë këtë sezon te skuadra e Interit. Anësori kroat ka shkëlqyer nën urdhrat e trajnerit Simone Inzaghi dhe drejtuesit zikaltër i kanë ofruar rinovimin. Kontrata e...
Mourinho takon ultrasit e Romës: Trofeu në Tiranë, më i rëndësishëm se titulli i Milanit
Roma barazoi mbrëmjen e djeshme ndaj Venecias 1-1, duke humbur shansin për Europa League që nga kampionati. Megjithatë, verdhekuqtë e kanë mendjen te finalja e Conference League ndaj holandezëve të Fejnordit, e cila do të zhvillohet në Tiranë më datë...
Milani dhe Interi në fushë, sot mund të vendoset titulli në Serinë A
Seria A mund të japë sot verdiktin përfundimtar sa i përket fitimit të titullit. Interi do të luajë sonte në Sardenja, aty ku në 20:45 e pret Kaljari në një ndeshje jetike për objektivat e të dyja ekipeve. Zikaltërve u...
Dëmtohet pak ditë para finales së Championsit, zbulohet gjendja e Mohamed Salah
Panik te Liverpooli pak ditë para finales së Championsit. Sulmuesi kryesor i skuadrës së kuqe, Mohamed Salah është zëvendësuar për shkak të një dëmtimi në finalen e Kupës së Anglisë ndaj Chelseat. Egjiptiani u largua nga fusha mes lotësh në...
Jo vetëm Totti, këta janë ish-yjet e tjerë të futbollit që zbarkojnë në Tiranë më 25 maj
Më 25 maj ora 21:00 në stadiumin kombëtar "Air Albania" luhet finalja e Conference League mes Romës dhe Feynordit. Një event i madh futbollistik që ka marrë vëmendje maksimale. Përveç Françesko Totit që e konfirmoi edhe përballë gazetarëve prezencën në...
Benzema nuk ndalet, barazon rekordin e Raul
Karim Benzema vazhdon të shkëlqejë në Spanjë me Real Madridin, duke u shndërruar në një lider absolut te ekipi i Ançelotit. Francezi është gjithashtu një nga golashënuesit më të mirë në historinë e klubit mbretëror. Pasi parakaloi Di Stefanon më...
Paulo Dybala mund të jetë dhurata e madhe për Jose Mourinhon në merkato
Paulo Dybala mund të transferohet te Roma gjatë merkatos së verës. Ky është lajmi kryesor i mediave italiane mëngjesin e sotëm. Asgjë nuk është e pamundur, përderisa vetë lojtari nuk ka vendosur ende për ekipin e tij të ri. Jose...
Armando Broja në modë, e do skuadra tjetër e Premier League
Me ndryshimet e mëdha që po kalon Çelsi në javët e fundit, e ardhmja e Armando Brojës te kjo skuadër është në pikpyetje, pasi mendohet se trajneri Tuhel do të kërkojë edhe më shumë kohë për të vlerësuar lojtarin, derisa...
Interi gjen pasuesin e Brozovic, pranë akordit me mesfushorin shqiptar
Drejtuesit e Interit po mendojnë për merkaton dhe duket se e kanë ndarë mendjen për të bërë pjesë të skuadrës talentin shqiptar, Kristjan Asllanin i cili është duke zhvilluar një sezon impresionues me Empolin në Serie A. Sipas mediave pranë...
Presidenti i PSG-së bllokon Mbappenë: Qëndron në Paris
Ndërsa në Madrid e llogarisin Kilian Mbappenë në formacionin e Ançelotit për sezonin e ardhshëm, në Paris janë të bindur se francezi do të vijojë të luajë për kampionët e Ligue 1 përtej këtij sezoni. Ka qenë vetë presidenti Naser...
Pep Guardiola thyen heshtjen, flet për transferimin e Haland
Trajneri Pep Guardiola ka thyer heshtjen dhe ka folur për supergoditjen e merkatos. Spanjolli shprehet se vendimi i Manchester Cityt për të nënshkruar me Erling Haaland tregon një shenjë të mirë për të ardhmen. Ylli i Borussia Dortmund do të...
Pyeti Perisicin për rinovimin, tifozët e Interit kërcënojnë me vdekje gazetarin
kroati Ivan Perisiç ishte njeriu i ndeshjes në fitoren e Interit ndaj Juventusit, ku shënoi dy gola në suksesin zikaltër në finalen e Kupës së Italisë me rezultatin 2-4 në stadiumin “Olimpico”. Pas ndeshjes, pasi u pyet nga gazetari i...
Një kombëtare mund të përjashtohet, Italia shpreson ende për Botërorin
Italia mund të ketë ende një lloj shansi të vogël për të marrë pjesë në “Katar 2022”. Ky është lajmi i bujshëm që është shpërndarë në mediat italiane pas lajmit se FIFA ka nisur hetim të mirëfilltë për përfaqësuesen e...
“Bravo Valeri! Faleminderit!”/ Biseda e lojtarëve të Interit me arbirtin bën xhiron e rrjetit
Interi ia doli mbrëmjen e djeshme të fitonte Kupën e Italisë ndaj Juventusit, teksa triumfoi 2-4 në kohën shtesë, duke i lënë bardhezinjtë në zero tituj për këtë sezon. Mes protagonistëve të ndeshjes sigurisht edhe arbitri Valeri i cili iu...
Interi mposht Juventusin në finale, fiton Kupën e Italisë
Interi ka fituar sot Kupën e Italisë duke mposhtur 4-2 Juventusin në finale. Ndeshja shkoi me shtesë dhe në fund ata që buzëqeshën ishin djemtë e Inzagit.  Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 0-1 të Interit, ndërsa me fillimin...
Dy gola për dy minuta, Juventusi përmbys Interin
Juventusi dhe Interi po përballen me njëri-tjetrin në finalen e Kupës së Italisë, me të dyja skuadrat që kërkojnë trofeun. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 0-1 të Interit, ndërsa me fillimin e të dytës Juventusi përmbysi gjithçka për...
Do vijë në Tiranë, zgjidhet arbitri i finales Roma-Feynord
UEFA ka përcaktuar sot se kush do jetë gjyqtari që do të vendosë drejtësi në sfidën finale të Conference League midis Romës dhe Fejnordit, e cila do të luhet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë më 25 maj. Rumuni, Istvan...
Trajneri i Leeds United frymëzon lojtarët me thëniet Nënë Terezës
Leeds United nuk po kalon një moment të mirë në Premier League dhe rrezikon seriozisht rënien nga Kategoria. Për të ngritur lart moralin e lojtarëve të tij dhe për t'i frymëzuar ata, trajneri Jesse Marsch ka vendosur të përdorë thënie...
Robert Levandovski gjithnjë e më pranë Barcelonës
Rober Levandovski vazhdon të jetë objektivi numër një i skuadrës së Barcelonës. Klubi spanjoll shpreson tek ardhja e lojtarit në verë dhe vetëm disa ditë më parë rritën ofertën për të. Ata janë gati të japin 40 milionë euro për polakun,...
Juventusi e do, Di Maria jep sinjale largimi
Angel di Maria është futbollisti që Juventusi kërkon me çdo kusht në sezonin e ardhshëm. Edhe pse 34 vjeç, anësori ofensiv argjentinas është njeriu që mund të sjellë bollëkun e asisteve që nevojiten në çdo ndeshje për të ndezur makinerinë...
“Luftë” në merkato mes Bayernit dhe Barcelonës për shërbimet e Mane
Ylli i Liverpoolit, Sadio Mane duket se ka vendosur përfundimisht që t’i japë lamtumirën klubit anglez në fund të këtij sezoni. Sulmuesi nga Senegali, edhe pse është një nga idhujt e tifozerisë dhe titullar i paprekshëm në radhët e skuadrës...
Totti e konfirmon: Do të jem dhe unë në Tiranë!
Roma-Feynord do luhet mbrëmjen e 25 majit në "Air Albania" të Tiranës, e vlefshme për finalen Conference League. Mes euforisë së tifozëve për të qenë të pranishëm duket se janë përfshirë dhe legjendat e klubeve. Kapiteni legjendar i Romës, Francesko...
Zbulohet shifra e çmendur që përfitoi kompania e Raiolës nga shitja e Haland te City
Erling Haland është mega transgerimi i Manchester Cityt në këtë merkato vete, e cila ende nuk është hapur ende. Gjithsesi, zyrtarizimi erdhi.  Një transferim i bujshëm, padyshim, i cili nuk do të ishte arritur pa ndërmjetësimin e kompanisë që drejtohej...
Ndryshojnë rregullat e Champions League, zyrtarizohet formati i ri
Duke nisur nga sezoni 2024-2025, kompeticioni më i madh për klube në Europë, Champions League, do pësojë disa ndryshime drastike. Në këtë turne, nuk do marrin pjesë më 32 skuadra si zakonisht, por 36 të tilla. Dy klube do shtohen...
Shiten brenda dy orësh biletat e finales së Tiranës, Roma-Feynord
Interesi për finalen e Ligës së Konferencës mes Romës dhe Feynordit që luhet në Tiranë ka qenë aq i madh sa biletat e vëna në dispozicion nga faqja e UEFA-s kanë “avulluar” për më pak se 2 orë. Kërkesat e...
Finalja Roma-Feynord në Tiranë, publikohen çmimet e biletave
Pritjes i erdhi fundi. UEFA ka nxjerrë sot në shitje biletat për finalen e Ligës së Konferencës që do të mbahet në datën 25 maj, në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Me anë të faqes se saj zyrtare në Web,...
Nuk ishte vetëm, Mbappe dhe futbollisti tjetër i PSG-së “kapen mat” në Madrid
Kilian Mbappe "kapet mat" në Madrid. Francezi është parë duke drekuar në një restorant të famshëm në kryeqytetin spanjoll. Madje mediat kanë zbuluar se ai nuk ka qenë vetëm, por në shoqërinë e shokut të tij të skuadrës, Achraf Hakimi,...
Cavani i jep lamtumirën Unitedit, zgjedh kampionatin e çuditshëm
Edinson Kavani ka pranuar se do të largohet nga Manchester United në përfundim të këtij sezoni. Uruguajnai duke parë edhe moshën, do të dëshironte një rikthim në Amerikën Latinë ku ka nisur karrierën,  në një nga ekipet pjesëmarrëse të Kupës...
Nuk ka dyshime, Erling Haland kryen vizitat mjekësore me ekipin e ri
Erling Haland do luajë te një ekip i ri sezonin e ardhshëm. Transferimi i sulmuesit norvegjez te Manchester City mund të quhet tashmë një çështje e mbyllur që pritet të zyrtarizohet vetëm në ditët në vijim. Sipas prestigjozes belge, “DH”,...
I priti penalltinë Insinjes, Etrit Berisha tregon sekretin
Etrit Berisha po kalon një sezon fantastik në Serinë A pasi është kthyer në një titullar të padiskutueshëm te Torino. Edhe në këtë fundjavë, ndonëse skuadra e tij nuk ia doli të merrte pikë ndaj Napolit, gardiani shqiptar u paraqit...
Barcelona dhe Manchester City përgatiten për shkëmbimin e vitit
Merkatoja e verës pritet të jetë e "nxehtë" edhe pse nuk është hapur zyrtarisht. Një nga akset më të përfolur duket të jetë ai mes Bracelonës dhe Manchester Cityt, ku dy futbollistët që ndodhen në qendër të vëmendjes janë Bernardo Silva...
Kilian Mbappe drejt Madridit, Reali i ofron shifrën stratosferike
Kilian Mbappe duhet të vendosë të ardhmen e tij. Sulmuesi duhet të zgjedhë mes klubit aktual, kampionëve të Francës ose Realit të Madridit. Mediat spanjolle kanë bërë me dije se këtë javë pritet një takim mes kampionëve të Spanjës dhe përfaqësuesve...
Ia kalon edhe Buffonit, portieri rinovon kontratën në moshën 46-vjeçare
Mosha nuk ka rëndësi për disa lojtarë. Një futbollist bullgar do të jetë përsëri lojtari më i moshuar në aktivitet e futbollit europian. Portieri Georgi Petkov, ka firmosur rinovimin me skuadrën e Slavia Sofies në Bullgari. Klubi ka bërë të...
Edhe dy javë nga fundi, sprinti final i Milanit dhe Interit për titullin
"Lufta" për titull në Serinë A vazhdon të jetë emocionuese.  Milani ka fituar ndaj Veronës duke kapërcyer përsëri Interin dhe tashmë gjithçka do të vendoset në dy ndeshjet e mbetura deri në mbyllje të sezonit. Milani ka një avantazh prej 2...
Milani nuk fal, mposht Veronën dhe vazhdon kryesimin
Milani nuk di të ndalet në luftën për titullin e Serisë A. Ekipi kuqezi ka marrë sonte një tjetër fitore shumë të rëndësishme në garën për kampionatin, teksa ka mundur Veronën me rezultatin 1-3 në transfertë. Vendasit gjetën të parët...
Shfaqet Bekim Balaj, shënon dy gola me ekipin turk
Bekim Balaj i është rikthyer edhe njëherë formës së dikurshme, teksa ka arritur të shënojë dy gola për t’i dhënë fitoren skuadrës së tij të Bolusporit, përballë Samsunspor në kampionatin turk. Goli i parë mund të quhet një gol i...
Në Francë zbulojnë ekipin e ardhshëm të Zinedine Zidane
Zinedine Zidane vazhdon të jetë trajner i lirë pas largimit nga Real Madridi dhe shumë ekipe janë hedhur në sulm për të. E ardhmja nuk duket më enigmë, pasi presidenti i Federatës Franceze të Futbollit, Noel Le Graet që ka...
Ta mbyllë me trofe, Ibrahimovic gati të “varë këpucët në gozhdë”
Zlatan Ibrahimoviç mund të largohet nga futbolli i luajtur në fund të sezonit. Në moshën 40-vjeçare, ylli i Milanit duket drejt ditëve të tij të fundit në këtë sport, siç bëjnë me dije mediat italiane. Në ndeshjen e radhës me Veronën,...
Nokaut i frikshëm, Chandler shpërfytyron Tony Fergusonin me një goditje
UFC vazhdon të dhurojë speakël, teksa edhe ndeshja e fundit e Michael Chandler ndaj Tony Ferguson solli një episod që po bën xhiron e mediave.  Chandler fitoi me nokaut, pasi rrëzoi Fergusonin falë një goditje brutale që i dha në...
Nuk pranon dot dështimin, qeshja me ironi e Ronaldos bën xhiron e rrjetit
Manchester United i ka thënë dje lamtumirë matematikisht mundësisë që të kualifikohet në Champions League për sezonin e ardhshëm. Humbja turpëruese 4-0 ndaj Brighton ka bërë që “djajtë e kuq” të jenë zyrtarisht jashtë garës dhe tani duhet të mendojnë...
Dyshime për trukim në Angli, skuadra shënon 7 gola që kundërshtari mos ngjitej një kategori më lart
Një skenë e pazakontë ka ndodhur në futbollin anglez, konkretisht në ligën e dytë. Bristol Rovers dhe Northampton po luanin në të njëjtën orë për biletën e fundit që të ngjiste në një Kategori më lartë, por ndaj kundërshtarëve të...
Arsenali merr vendimin për të ardhmen e Artetës
Mikel Arteta ka vijuar bashkëpunimin me klubin e Arsenalit për të paktën edhe tre vite të tjera. Lajmin e ka publikuar vetë klubi i “Topçinjve” të Londrës me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj ku njoftojnë se...
Gjest i veçantë nga skuadra e Romës, dhuron bileta falas për tifozët që vuajtën humbjen ndaj Bodo Glimt
Roma u kualifikua për në finalen e madhe të Ligës së Konferencës, e cila do të zhvillohet në Tiranë, më 22 maj në stadiumin “AIR Albania” në orën 21:00 ndaj skuadrës së Fejnordit. Skuadra verdhekuqe arriti të triumfonte minimalisht 1-0...
Ngjason me Kaka, Milani tenton Joao Felix
Pronarët e rinj të Milanit që mund të marrin ekipin në fund të sezonit, mendohet të kenë një plan për të investuar shuma të mëdhaja që në merkaton e verës, ku ëndrra e tyre e madhe për sulmin është sulmuesi...
Finalja e Tiranës i jep rekordin e radhës Jose Mourinhos
Me sigurimin e finales më Ligës së Konferencës në Tiranë me Romën, trajneri portugez, Jose Mourinho është bërë i vetmi në histori që arrin në finalen e 4 turneve të ndryshëm europianë. Murinho ka shijuar si trajner duke e fituar...
Van Dijk e pranon: Ndaj Realit do jetë një finale e çmendur
Liverpooli mësoi dje rivalin në finalen e Champions League, teksa do sfidojë Realin e Madridit. Mbrojtësi dhe njëkohësisht kapiteni i ekipit anglez, Van Dijk ka folur për finalen me Realin në Champions League duke pranuar se do jetë një ndeshje...
Zbulohet kombësia e tifozit me flamur shqiptar që takoi Benzemanë
Tifozi që zbarkoi në fushë te ndeshja e gjysmëfinales së kthimit mes Realit dhe Mançester Sitit, e cila përfundoi me rezultatin 3-1 dyshohet që të jetë turk. Në Instagram qarkullon një profil me foton e tij me emrin “Gokhan BG”....
Përcaktohen sonte finalistët e Europa League dhe Conference League
Kompeticionet europiane të futbollit vazhdojnë edhe sonte, me Europa League në fokus kryesor, por edhe me Conference League. Në kuadër të këtyre dy kompeticioneve luhen gjysmëfinalet e kthimit, për nga dy bileta që çojnë në finale. Në Europa League, Eintracht...
Tifozi me flamur shqiptar ndërpret ndeshjen e Championsit dhe shkon të takojë Benzema
Një episod i veçantë ka ndodhur në shtesën e ndeshjes mes Real Madrid dhe Mançester Sitit në “Santiago Bernabeu”. Një tifoz ka hyrë në fushën e lojës duke shpalosur më pas flamurin kuqezi. Tifozi, identiteti i të cilit nuk bëhet...
Përmbysje e çmendur e Realit, gjen Liverpoolin në finalen e Championsit
Real Madridi në finale. Ndeshja e dytë gjysmëfinaliste, Real Madrid-Mancester Siti ka përfunduar me fitoren e vendasve me rezultatin 3-1. Madrilenët kanë bërë një përmbysje të çmendur, pasi City po udhëhiqte 1-0 deri në fundin e ndeshjes kur ndodhi surpriza...
Çmenduri e Real Madridit, përmys Cityn për 2 minuta dhe çon ndeshjen në shtesë
Reali i Madridit po luan aktualisht  në “Santiago Bernabeu” ndaj Mançester Sitit në sfidën e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku pritet të vendoset finalisti tjetër që do të përballet me Liverpulin në Paris. Aktualisht kanë përfunduar 90 minutat...
Real Madrid-Manchester City, formacionet zyrtare/ Pep dhe Ançeloti zgjedhin më të mirët
Do të luhet pas pak me fillim nga ora 21:00 sfida mes Real Madridit dhe Manchester Cityt e vlefshme për gjysmëfinalen e Champions League ku pritet të vendoset finalisti tjetër që do të përballet me Liverpooin në finalen e Parisit....
Juventusi gjen pasuesin e Dybalës, gati akordi me Pulisic
Christian Pulisic i Chelseat ka përfunduar në listën e dëshirave të Juventusit, teksa shihet si pasuesi ideal i Paulo Dybalës. Babai i lojtarit pranoi këtë javë se po shqyrtonte opsionet e tij pas një sezoni të vështirë në Londër. Situata...
Horror në Argjentinë, tifozi plagos me armë zjarri arbitrin
Një ngjarje horror është regjistruar në Argjentinë. Një gjyqtar futbolli, i quajtur, Oskar Antonio Perez, 48-vjeç, u qëllua dy herë me armë zjarri gjatë një ndeshjeje futbolli në nivel amator në qytetin Jerba Buena, në provincën Tucuman. Ngjarja e pabesueshme...
Paulo Dybala do vetëm Interin, gati akordi
Me shumë gjasa, Paulo Dybala pritet të jetë përforcimi i parë i madh i Interit për sezonin e ardhshëm. Ylli argjentinas, i cili do të largohet nga Juventusi me parametra zero, është në prag të pranimit të ofertës të zikaltërve....
Siguruan qëndrimin në elitë, te skuadra e Serisë A festojnë me këngë shqiptare
Empoli i shqiptarëve arriti objektivin sezonal 3 javë nga fundit i kampionatit, duke siguruar edhe matematikisht qëndrimin në elitën e futbollit italian. Një festë legjitime shpërtheu ditën e sotme në dhomat e zhveshjes së klubit ku aktivizohen futbollistët shqiptarë Nedim Bajrami,...
Klopp një “magjistar”, e dërgon Liverpoolin në 4 finale brenda një sezoni
Liverpooli është finalisti i parë i Champions League në këtë sezon. Të kuqtë arritën të mposhtnin në gjysmëfinale me përmbysje 2-3 Villarealin, duke siguruar kështu një biletë për në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm për klube në Europë. Një...
Liverpooli përmbys Villarealin dhe kualifikohet në finalen e Champions League
Liverpooli është kualifikuar në finalen e Champions League, pasi ka përmbysur sonte Villaralin nga 2-0 në 2-3. Skuadra e Klopp ka bërë një pjesë të dytë fantastike, duke triumfuar me spektakël dhe tani në finale pret fituesin e dualit Real...
Villareali trondit Liverpoolin në pjesën e parë, i shënon dy gola
Villareali luan sonte ndaj Liverpoolit, teksa kërkon që të përmbysë në “Ceramica” humbjen 2-0 të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve. Sfida ka startuar në orën 21:00 dhe aktualisht ka përfunduar pjesa e parë. Liverpooli ka bërë surprizën...
Besnik i përjetshëm, Tomas Myler rinovon me Bayernin
Bajerni i Mynihut ka konfirmuar rinovimin me mesfushorin gjerman, Tomas Myler, i cili do të qëndrojë me ekipin bavarez deri në vitin 2024. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi me anë të një postimi në rrjete sociale, ku tregon...
“Çmendet’ futbollisti, tenton të godasë arbitren se e ndëshkoi me të kuq
Në ndeshjen e “Play-Off”-it të Serisë B braziliane mes Retros dhe Nautikos, e cila përfundoi me kualifikimin me penallti të miqve, ka ndodhur një incident në minutën e 22-të. Pasi ka goditur me bërryl kundërshtarin, mesfushori Zhan Karlos ndëshkohet me...
Tifozja e vogël i lutet Kavanit mos largohet nga Mançester United
Manchester United po përgatitet për një revolucion në fund të sezonit. Pas ndeshjes së fundjavës me Brendfordin, ku djajtë fituan 3-0, shumë tifozë qëndruan në mes të shiut jashtë stadiumit, për të takuar disa nga lojtarët që do t’i thonë...
Futbollistët e menaxhuar nga Mino Raiola zgjedhin të ardhmen pas vdekjes së tij
Një nga agjentët më të famshëm në botën e futbollit, Mino Raiola ka ndërruar jetë para dy ditësh. Raiola u largua nga kjo botë në moshën 54-vjeçare, ndërsa emri i tij do të mbahet gjatë në mendjen e tifozëve të futbollit,...
Lukaku do largohet nga Chelsea për herë të dytë si dështim
Londra nuk qenka toka e premtuar për Lukakun. Sulmuesi belg, i cili erdhi me bujë nga Interi në merkaton e verës për 115 mln euro do të largohet për herë të dytë nga Çelsi si një dështim. Sulmuesi belg i bluve...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit