JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Persona të maskuar tentojnë të rrëmbejnë djalin 11-vjeçar
Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 04/05/2021 10:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një person ka raportuar në Polici se disa persona të panjohur kanë tentuar t’ia rrëmbenin djalin e tij 11-vjeçar.

Rasti kishte ndodhur në hyrjen e banesës së tij, në rrugën “Blerim Zuqaku” në Vushtrri.

Ende nuk dihen motivet e këtij rasti.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në lagjen ku banon para hyrjes së objektit dy persona të maskuar kanë tentuar që t’ia rrëmbejnë djalin e tij (moshë-11 vjeç), por nuk ia kanë arritur, dhe të dyshuarit janë larguar në drejtim të panjohur. Sipas ankuesit, djali nuk ka nevojë për tretman mjekësor pasi gjendja e tij shëndetësore është e mirë. Nuk dihet motivi i rastit. Lidhur me rasti është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në raport.