JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Sot mblidhet Parlamenti, seanca e parë pas 25 prillit! Shkarkimi i Metës është çështja kryesore
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 04/05/2021 9:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme në orën 10:00 do të mblidhet Kuvendi, për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit. Kuvendi do të mblidhet me deputetët aktual ku shumicë prej tyre do të ulen për herë të fundit në parlament, ndërsa 140 deputetët e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit do të betohen në shtator. Çështje të rëndësishme pritet të kthehen në tavolinat e diskutimit, ku mbi të gjitha qëndron ajo e shkarkimit të Presidentit të Republikës. Dje 50 socialistë firmosën që çështja e shkarkimi të Presidentit të diskutohet ditën e sotme.

Në seancën e sotme në rend dite janë futur për votime mes të tjerave edhe disa projekt-ligje të kthyera nga Presidenti si dhe akte normative të qeverisë që lidhen me marrëveshje për sigurimin e vaksinave.