JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E padëgjuar! Tetë luanë në kopshtin zoologjik infektohen me COVID-19!
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 04/05/2021 12:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Tetë luanë në një kopsht zoologjik në Indi janë infektuar me koronavirus dhe besohet të jetë rasti i parë i këtij lloji në vend. Zyrtarët në Nehru Zoological Park thanëse vendosën të testojnë luanët Aziatikë për Covid-19 pasi veterinerët që punonin në kopshtin zoologjik vunë re se at kishin simptoma të virusit, duke përfshirë humbjen e oreksit dhe kollitjen.

Konfirmimi i testit pozitiv u njoftua më 29 prill. Mes një rritjeje të rasteve të koronavirusit në të gjithë Indinë, Parku Zoologjik Nehru mbylli dyert për publikun dy ditë më parë.

Burimi: DailyMail | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA