JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Basha: Nuk do i njohim zgjedhjet, javën tjetër tur nëpër Shqipëri!
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 03/05/2021 21:10

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kreu i Partisë Demokratike zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të Partisë pasditen e sotme. Sipas “BW” në këtë takim me sekretarët dhe krerët e degëve të PD-së, Basha ka deklaruar se nuk e njeh rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, ku PS-ja fitoi 74 mandate, pasi sipas tij nuk ishin të lira e të ndershme dhe jashtë standardeve. Përsëri sipas “BW” lideri i demokratëve pritet që në ditët në vijim të zhvillojë ture nëpër në çdo degë të PD-së, për të mbledhur prova për manipulimet. Mes të tjerash ai iu delegoi një porosi krerëve të PD-së në rrethe që të mbledhin prova që dëshmojnë vjedhjen e zgjedhjeve.

PD nuk mund të njohë një proces zgjedhor si ai i 25 prillit. Mos bini në kurthin e kundërshtarit. Mblidhni faktet e manipulimeve. Ne jemi duke grumbulluar fakte në rrugë ligjore për të mos njohur procesin e 25 prillit. Javën e ardhshme do të nis tur në çdo degë të PD-së.