JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Detaje të reja nga aksidenti në Prishtinë: Vetura goditi nënë e bir, gruaja në gjendje të rëndë
Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 03/05/2021 15:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një veturë ka goditur sot dy këmbësorë që ishin duke e kaluar rrugën në Veternik të Prishtinës.

Mjeku kujdestar në emergjencë të QKUK-së, Naser Syla, ka dhënë detaje për lajmi.net rreth gjendjes shëndetësore të dy këmbësorëve, prej të cilëve njëri ka qenë i mitur.

“Është një grua e Drenasit së bashku me djalin e saj që i ka goditur vetura. Gruaja është në gjendje të keqe shëndetësore, ndërsa fëmija është në gjendje stabile dhe nuk ka lëndime të mëdha”, ka thënë Syla.

Policia e Kosovës deri më tani nuk ka dhënë detaje.